20_banner.jpg

Bijnamen inwoners Hegelsom

In de dorpen, waar vroeger meerdere mensen bekend waren onder dezelfde naam, was het gebruikelijk onderscheid te maken door gebruik van een bijnaam. Hierdoor waren mensen vaak bekender onder hun bijnaam dan onder hun werkelijke naam. Bijnamen verwezen vaak naar de naam van de boerderij of dorp waar iemand woonde of gewoond had, een beroep of de naam van hun vrouw of moeder.

Ook in ons dorp kennen we veel bijnamen van personen. We hebben na vele gesprekken met inwoners van ons dorp de gebruikte bijnamen op papier gezet. De komende weken zullen we in een vierluik dit overzicht (op alfabetische volgorde) in het Haegelsums Bledje publiceren.
Het volledige overzicht van de bijnamen kunt hier raadplegen.

Uiteraard zal deze lijst niet volledig zijn en daarom hierbij het vriendelijke verzoek op- of aanmerkingen aan ons kenbaar te maken. Dat kan op ons e-mailadres: Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.